Найпоширеніші мови в містах, селах та районах України

Карта інтерактивна, значно зручніше дивитись в повноекранному режимі! Карта містить дані по усіх населених пунктах України, для перегляду зблизьте зум карти. Завантаження карти може зайняти трохи часу.

Перелік усіх карт по мовах в Україні

Перелік карт по виборах 2012 в Україні в розрізі дільниць.

Українська мова є найпоширенішою рідною мовою на більшості території України. Традиційними ареалами широкої популярності російської мови є русифіковані великі міста східної та південної України, тоді як сільське населення цих регіонів залишається переважно україномовним. Російська мова також є найпоширенішою мовою сільського населення в Криму, оскільки радянська влада масово заселила Крим росіянами після Другої Світової. Зараз, після повернення в Крим кримських татар, кримськотатарська мова є найпоширенішою мовою в кількох десятках сіл Криму. Основний ареал угорської мови в Україні знаходиться на південному заході Закарпаття. Румунська мова найпоширеніша в Герцаївському районі Буковини, околицях Красноїльська та околицях Солотвино. Молдавська мова найпоширеніша в Новоселицькому районі Чернівецької області та в південно-західній частині Буджаку. Тут же в Буджаку знаходиться ареал компактного проживання болгар.

Більше карт та іншої інформації по мовах в Україні з’явиться на сайті найближчим часом, ви можете подивитись карту другої найширенішої мови в Україні. Наблизити появу нового цікавого матеріалу завжди можна лайкнувши карту та сповістивши про неї друзям.