Карта залежності між мовою та результатами виборів 2012

Карта інтерактивна, значно зручніше дивитись в повноекранному режимі! Зблизьке масштаб щоб побачити дані по усіх поселеннях України.

Дана карта базується на карті протистояння влади з опозицією та мовних картах України.

На даній карті показано одразу як результати виборів 2012 так і результати перепису населення 2001 по мовному складі населення. Ви можете навести мишкою на населений пункт, щоб побачити докладні дані по ньому. Також при наведенні буде показано відсоткове протистояння провладності та опозиційності у політиці та мовному питанні. При підрахуванні цих цифр були відкинуті партії, що не потрапили до парламенту та малопоширені мови.

На карті добре видно, що кореляція між мовою та результатами виборів в облцентрах дуже висока(у Донецьку, Дніпропетровську, Львові та Запоріжжі відношення практично ідентичні!), проте спадає зі зменшенням значимості населеного пункту.

Цікавим моментом є те, що головний політичний кордон між прихильниками влади та опозиції(межі Вінницької та Одеської областей, Полтавської та Дніпропетровської т.д.), маючи серйозну зміну у політичних поглядах, не має жодних змін у мовному питанні. Це вказує на серйозний вплив регіонального центру на політичні настрої в усьому регіоні в наслідок дуже сильної централізації та корупції в СРСР та сучасній Україні.