Карта поширення угорської мови в Україні

Карта інтерактивна, значно зручніше дивитись в повноекранному режимі! Карта містить дані по усіх населених пунктах України, для перегляду зблизьте зум карти. Завантаження карти може зайняти трохи часу.

Перелік усіх карт по мовах в Україні

Перелік карт по виборах 2012 в Україні в розрізі дільниць.

Угорська мова в Україні має хорошу представленість на Закарпатті, угорську мову як рідну вказало близько 150 тисяч громадян України, переваджно це угорці Закарпаття, хоча є й представники інших національностей, зокрема циган. В Україні працює 66 угорськомовних шкіл. Найбільше угорців на півдні Закарпаття, поблизу кордону з Угорщиною(Берегівський район, частково Ужгородський, Виноградівський, Мукачівський райони), де угорці складають більшість населення. Тут угорська мова використовується як розмовна, значна частина угорців, що проживають в даній місцевості, не володіє ні українською мовою, ні російською мовою. Так як угорці довгий час володіли Закарпаттям, на відміну від румунської мови на Закарпатті, яка популярна виключно в місцях компактного проживання румун, угорська мова(та розселення угорців) має певне представництво по усьому Закарпатті, зокрема в міських поселеннях. Наприклад, в Ясіні Рахівського району, яка знаходиться доволі далеко від Угорщини, угорську мову як рідну зазначило 8% населення, в самому Рахові таких було 4.8%, значно більше ніж румуномовних, хоча Рахівський район межує з Румунією й знаходиться далекувато від Угорщини.

Чимало угорців й в найбільших містах Закарпаття, Ужгороді та Мукачевому. Значна частина з них як розмовну використовує українську та російську, хоча немало й угорськомовних. Поза Закарпаттям угорська мова представлена в Україні дуже слабо.