Українська VS російська вКонтакті

Карта інтерактивна, значно зручніше дивитись в повноекранному режимі! Наведіть мишкою на населений пункт, щоб подивитись докладну інформацію.

Ви можете подивитись мовні карти України згідно перепису населення 2001 по усіх населених пунктах України.


Користувачі вКонтакті не рідко зазначають у своєму профілі мови, якими вони володіють. Дві найпопулярніші мови українських користувачів вКонтакті - українська та російська. Міста, де українська мова переважає над російською показано відтінками червоного кольору, міста України, де російську мову зазначило більше людей ніж українську - відтінками синього кольору.

З карти видно, що українська мова домінує на заході України, а російська - на сході. Підвищений вплив російської помітний у великих містах, військових та індустріальних містечках, так як ці міста підлягали сильнішій русифікації за часів СРСР.

На заході України російська мова спромоглася обійти українську лише у частині румунських та угорських поселень. На південному сході України українська мова не обійшла російську у жодному з міст. Найсхіднішим містечком, де українська мова обійшла російську є смт Машівка під Полтавою.

Слід відзначити, що на заході України абсолютна більшість користувачів вказує у себе в профілі українську мову, тоді як на південному сході російську мову у себе в профілі зазначають лише 20% користувачів вКонтакті. Це вказує на те, що на південному сході України не відчувають особливого патріотизму до російської мови.

Інші карти, що базуються на даних з вКонтакті