Українська VS російська у Твіттері

Клікніть по карті, щоб відкрити карту більшого розміру.

твіттер в Україні

Твіттер значно краще відображає мовну ситуацію в Україні ніж інші соціальні мережі. На карті добре видно, що мешканці заходу України переважно пишуть до Твіттера українською мовою. У центрі України спостерігається двомовність, переважно з певною перевагою російської мови, хоча окремі міста демонструють домінування української (Ніжин, Умань т.д.).

У Києві українська домінує в центрі, тоді як російська - на окраїнах міста. Єдиним житловим масивом Києва де у Твіттері домінує українська мова є Теремки.

Значна частина "сільських" твітів насправді належать міським жителям, що проїзджали повз місцевість поїздом, автобусом чи власним автомобілем. Цим зокрема пояснююється частина російськомовних твітів в Галичині, хоча російськомовність в Трускавці, Моршині та інших курортах пояснюється туристами з сходу України та Росії.

Слід розуміти, що дана карта не відображає густоту твітів(а вона має здатність дуже серйозно змінюватись), а лише співвідношення поміж мовами.

Ви також можете подивитись інтерактивні мовні карти України в розрізі населених пунктів за даними перепису населення, зокрема: українська мова та російська мови.