Динамо Київ vs Шахтар Донецьк

Карта інтерактивна, значно зручніше дивитись в повноєкранному режимі!

Донецький Шахтар та київське Динамо - два найсильніші футбольні клуби України, вони мають і найчисленніші фан-групи вКонтакті з українських футбольних клубів. Офіційна група ФК Шахтар Донецьк вКонтакті мала на момент дослідження близько 145 тисяч членів, тоді як офіційна група Динамо Київ мала близько 125 тисяч членів. Вболівальники клубів розприділились географічно по території України нерівномірно. Шахтар значно популярніший на південному сході України, тоді як Динамо на південному заході України, що нагадує географію політичних симпатій у нашій державі.

Незважаючи на загальну тенденцію, Шахтар показав себе краще за Динамо у багатьох західних містах та містечках, зокрема на Волині(у тому числі у Луцьку). Також Шахтар популярніший ніж Динамо у національних менших Закарпаття та Буковини(угорців, румун, молдаван), хоча українці з цих регіонів переважно вболівають за Динамо!

Слід зауважити, що донбаські вболівальники дуже нетолерантні до суперників, тобто якщо в Київі відношення між вболівальниками Динамо та Шахтаря є чотири до одного, то в Донецьку прихильників Шахтаря більше за прихильників Динамо в понад 30 разів! Подібна ситуація спостерігається й по інших містах Донбасу.

Міста з найбільшою кількістю вболівальників ФК Шахтар Донецьк

Міста з найбільшою кількістю вболівальників ФК Динамо Київ