Карта найпопулярніших футбольних клубів України

На карті показані футбольні клуби прем’єр-ліги України станом на 2013 рік: Шахтар (Донецьк), Динамо (Київ), Металіст (Харків), Карпати (Львів), Дніпро (Дніпропетровськ), Чорноморець (Одеса), Кривбас (Кривий Ріг), Ворскла (Полтава), Таврія (Сімферополь), Волинь (Луцьк), Зоря (Луганськ), Металург З (Запоріжжя), Говерла (Ужгород), Металург Д (Донецьк), Ілічівець (Маріуполь). Команда прем’єр-ліги України Арсенал (Київ) була представлена вКонтакті дуже малою спільнотою фанів, тому її дослідження не проводилось.

Карта інтерактивна, значно зручніше дивитись в повноекранному режимі!

Нижче також приведена карта з круговими діаграмами популярності усіх команд прем’єр-ліги України 2012-2013 у містах та містечках України.

Групи футбольних фанів клубів прем’єр-ліги України мали на квітень 2013 року наступні розміри:

Як видно з карт, дві найсильніші й найпопулярніші футбольні команди в Україні - це Динамо (Київ) та Шахтар (Донецьк). Ви можете ознайомитись з картою протистояння цих двох команд: Динамо vs Шахтар.

Загалом популярність команд вКонтакті слабо залежить від успіхів футбольних команд на полі. Як видно єдина футбольна команда(окрім Шахтаря та Динамо), яка спромоглася бути найпопулярнішою за межами свого регіону - Карпати (Львів), що не належить до найсильніших клубів України. Водночас, значно сильніші команди, такі як Металург (Донецьк) мають групи фанів вКонтакті зовсім малого розміру.

Першість у своєму місті не спромігся здобути тільки маріупольський Ілічівець, який поступився Шахтарю у рідному Маріуполі(а також Арсенал та Металург Д, проте Київ та Донецьк мають 2 команди у прем’єр-лізі і зрозуміло що обидві не можуть бути найпопулярнішими).

Не поступились жодним населеним пунктом у рідному регіоні Шахтар, Динамо, Карпати та Металіст. Дніпро, Ворскла, Чорноморець, Волинь та Таврія спромоглись "завоювати" значну частину рідного регіону, переважно це території довкола рідного міста-облцентру, тоді як серйозна популярність таких клубів як Говерла, Зоря, Металург З та Кривбас по суті обмежується рідним містом та його околицями.

Ви також можете ознайомитись з іншим цікавим матеріалом:
Карта ставлення українців до куріння сигарет
Карта мови користувачів Твіттера в Україні
карти результатів виборів 2012 по дільницях
карти мовного складу населення по населених пунктах