Нова політична реальність України

Карта грунтується на кількості прихильників Євромайдану та Антимайдану у ВКонтакті у містах України. Міста, де прихильників Євромайдану більше, позначені відтінками червоного кольору. Міста, де переважають прихильники Антимайдану, позначені відтінками синього кольору. Білий колір свідчить що прихильників та противників Євромайдану у місті приблизно рівна кількість.

Навівши мишкою на місто, ви можете подивитись точну інформацію по ньому.

Карта інтерактивна, значно зручніше дивитись в повноекранному режимі!


Як бачимо з карти у "старій" помаранчевій частині України спостерігається тотальна перевага прихильників Євромайдану.

Прихильники Антимайдану переважають над прихильниками Євромайдану лише у 2 регіонах України: Криму та Донбасі. Проте й в інших регіонах південного сходу України трапляються місця, де противників Майдану більше ніж прихильників. Це, наприклад, сільська частина Харківської області, тоді як міська Харківщина, у першу чергу сам Харків, демонструє підтримку Євромайдану.

Іншими осередками антимайданівців є російськоетнічні місцевості: Мелітополь та Кам’янка-Дніпровська у Запорізькій області, Тернівка у Дніпропетровській, Генічеськ у Херсонській, Первомайський у Харківській і т.д. Мовна карта України чітко демонструє серйозну присутність там етнічних росіян.

Підтримка антимайдану також спостерігається у Болграді, що ймовірно вказує на негативне відношення до Євромайдану болгар. Тоді як молдавани, румуни, угорці та інші нацменшини, які раніше голосували переважно за Партію Регіонів, зараз перейшли на проєвропейську сторону!

Цікавим є те, що Одеса та Миколаїв обійшли за рівнем "помаранчевості" Харків. Хоча на усіх попередніх виборах Харків демонстрував більшу прихильність помаранчевим політикам, ніж ці міста. Ймовірно тут зіграла роль географічна близькість до Росії.

Важливим моментом являється факт, що якщо на заході та в центрі України прихильники Євромайдану перемагають тотально(до прикладу, у Львові прихильників Майдану у 95 разів більше ніж його противників, а у Франківську у 192 рази!), то в Криму та Донбасі перевага антимайданівців куди менша: у Донецьку антимайданівців більше у всього 3.5 рази, у Сімферополі у 2.3 рази, у найпроросійськішому Севастополі у 5.4 рази.


Карта: Українська мова VS Русский язык вКонтакті

Дивитись усі матеріали дослідження аудиторії вКонтакті