Фальсифікації на перевиборах 2013

Перевибори 2013 на 5 "проблемних" округах були тотально сфальсифікованими. Рівень фальсифікацій суттєво підвищився у порівнянні з виборами 2012.

На перевиборах 2013 Партія Регіонів застосувала тактику обману не виставивши на жодному окрузі кандидата від себе безпосередньо, а натомість використовуючи самовисуванців, які формально не були пов’язані з владою, але розкручувались за її гроші та адмінресурс.

Нижче приводиться аналіз даних по округах, самі інтерактивні графіки приведені у кінці статті.

Округ 97. Обухівський та Васильківський район Київщини

Як бачимо, графік за вибори 2012 має чіткий хвіст у правий верхній кут. Це ознака масових фальсифікацій. Дільниці у нижньому лівому куті не фальсифіковані, натомість на дільницях, що на графіку у верхньому правому куті, відбувалися вкидання та інші фальсифікації, що штучно збільшили, як кількість голосів за кандидата, так і явку на дільниці. Чим більше на дільниці було фальсифікацій - тим вище й правіше опиняється дільниця.

На графіку за перевибори 2013 ми бачимо, що округ майже не має хвоста з сфальсифікованих дільниць, натомість дільниці розташовані щільним квадратом. Це загалом нормальне розташування, що характерне для результатів чесного голосування.

Цікаво, що картах результатів перевиборів 2013 чітко видно південно західну частину Васильківського району, де були дуже сильні фальсифікації у 2012му, зараз же, незважаючи на слабкого опозиціонера, результат провладного кандидата тут упав із-за відсутності тотальної сфальсифікованості.

Висновок: хоча в окрузі були сильні фальсифікації на виборах 2012(що й стало причиною перевиборів!), у 2013му фальсифікацій майже не було. Така ситуація була викликана тим, що влада зняла перед виборами основного опонента від Батьківщини через суд і замість нього опозицію представляв нерозкручений кандидат від Радикальної партії. Як наслідок, для перемоги владі не потрібні були фальсифікації на дільницях.

Округ 132. Північний захід Миколаївщини

На графіках видно, що як результати виборів 2012 так і результати перевиборів 2013 мають чітке видовження з лівого нижнього кута у верхній правий. Це свідчить, що у обидвох випадках вибори було сфальсифіковано.

Округ 194. Місто Черкаси.

Обидва графіки демонструють скупчення дільниць у одній точці, себто дільниці демонструють приблизно однакові результати, що і є цілком нормально для дільниць одного міста. Лише поодинокі дільниці на перевиборах 2013 відділяються від основної маси несфальсифікованих дільниць у верхній правий кут. Так чи інакше, графік за перевибори 2013 має виражену видовжену форму з лівого нижнього кута у верхній правий, що може вказувати на невеликі фальсифікації.

Загалом з графіків можна зробити висновок, що фальсифікацій на виборах 2012 у окрузі практично не було і влада відмінила тут вибори щоб забрати перемогу у опозиційного кандидата. У 2013му ж році фальсифікації були невеликі і Поплавський загалом чесно здобув собі перемогу, можливо такий успіх можна пов’язати з відомістю Поплавського в Україні.

Округ 197. Північ Черкаської області.

На графіку чітко видно фальсифікації. Проте чесний результат провладного кандидата(~20%) був настільки низький, що навіть з фальсифікаціями здобути перемогу йому не вдалося.

Округ 223. Київ, Шевченківський район.

Графік результатів 2012 року зкупчений і видовжений зверху вниз - це нормальне явище: при приблизно однаковій явці центральніші дільниці більше голосують за опозиціонера, а дальші від центру дільниці - трохи більше голосують за провладного кандидата. При цьому не спостегігається великої диференціації поміж дільниць.

На графіку результатів перевиборів ми бачимо кардинально іншу ситуацію. Результати сильно відрізняються від дільниці до дільниці(ситуація неможлива на міських дільницях) і форма графіку чітко видовжується з лівого нижнього у верхній правий кут, що однозначно вказує на фальсифікації. Чесний результат провладного кандидата можна приблизно оцінити в ~30%.

На картах результатів перевиборів 2013 видно неймовірну різницю поміж центром Києва(де фальсифікацій не було) та дільницями далі від центру(де були звірські фальсифікації). Дуже парадоксально виглядає ситуація, коли на одних дільницях провладний кандидат набрав 10%, а на інших він набирає вже понад 50-60%. Така різниця поміж виборцями у одному місті звичайно ж неможлива.

Інтерактивні графіки

Нижче приведені інтерактивні графіки провладного та опозиційного кандидатів. Ви можете окремий округ для перегляду. Також можна подивитись адресу та результати дільниці навівши на неї мишку.

Пояснення до розуміння графіків можна почитати на прикладі фальсифікацій на виборах 2012 у Донецькій області.

Графік за провладного кандидата:


Опозиційний кандидат: