Графіки залежності між явкою та результатом Партії Регіонів на виборах 2012 та Януковича на виборах 2010

По горизонталі - явка, по вертикалі - результат Януковича на виборах 2010 у першому турі та результат Партії Регіонів на виборах 2012. Навівши мишку на дільницю, ви можете подивитись інформацію про цю дільницю. В нижньому правому куті ви можете виборати міськраду чи район Донецької області та подивитись графік по ньому.Далі ви можете ознайомитись з поясненнями до кількох графіків

Уся Донецька область

На графіках дуже чітко можна побачити зміну явки(порівнюючи з нижнім графіком виборів 2012) та зміну підтримки(порівнюючи з правим графіком виборів 2012). Падіння явки викликане в першу чергу відчуттям меншої важливості парламентських виборів у порівнянні з президентськими у виборців.

Хвіст - це поодинокі розкидані дільниці, що відходять від основної маси дільниць. Його доволі добре видно на обох виборах. В 2010 він правильно направлений паралельно явці. В 2012 хвіст направлений на збільшення як явки так і підтримки Партії Регіонів. Така зміна - очевидне свідчення фальсифікацій. При чому по сильна насиченість хвоста дільницями свідчить про масові фальсифікації.

При перегляді даних по районах та містах Донецької області вам можуть пригодитись таблиця результатів виборів 2012 по великих містах України та таблиця результатів виборів 2012 по районах України.

Краматорськ

Краматорськ - одне з найчесніших міст Донбасу. Добре видно як чудово збереглася "форма міста". Міські дільниці на місці, сільські дільниці підпорядковані міськраді - на місці, навіть спецдільниці на місці і демонструють правильну зміну підтримки та явки(що для спецдільниць рідкість по всій Україні, не те що на Донбасі)!!

Все портять кілька дільниць, особливо ті дві зверху. Це міські дільниці і така їхня серйозна зміна в порівнянні з 2010м, де вони нічим не відрізнялись від інших, дає підстави майже гарантовано говорити про фальсифікації, при цьому значних вкидань тут не було, а саме заміна голосів(оскільки явка не зросла). А от невелика група правіше несфальсифікованого Краматорська - скоріш за все невеликі вкидання.

Загалом можна сказати, що результати по Краматорську майже не сфальсифіковані і зароблені тут 53% Партії Регіонів при явці 50% - чесні. Майже чесними виборами можуть похвалитись ще кілька міст Донбасу, як то Слов'янськ чи Маріуполь(в Маріуполі з десяток дільниць таки фальсифіковані, але враховуючи розмір міста це ніщо).

Цікавий момент, що в Єнакієвому дійсно сильних фальсифікацій теж не було.

Донецьк

Донецьк - унікальний облцентр. У інших областях облцентри переважно найчесніші куточки області, тоді як Донецьк - взірець масових фальсифікацій навіть для Донецької області! Гірші міста можна на пальцях перерахувати та й то однієї руки.

Так чи інакше добре видно дільниці, де фальсифікацій по суті не було. Можна потім зробити карту "чесний Донецьк", якщо вона буде комусь цікава.

Також непогано видно, що на багатьох дільницях "виконували план" й вони утворюють трохи розмите повторення форми міста. Ну і на значній кількості дільниць фальсифікації відбувались як прийдеться і як получиться.

З графіку чітко видно реальну втрату підтримки Партії Регіонів за останні 2 роки(15-20%), як і здобукти фальсифікацій: ~11-16%(від 100% явки, а не від результату ПР) були вкинуті або відібрані у інших партій.

Тобто реальний результат ПР в Донецьку - десь 53-59%, а реальна явка була десь ~54-58%. Якраз трохи вища явка ніж в Краматорську(в облцентрах явка завжди трохи краща). Написали ж 65% явки та 71% за ПР.

Шахтарськ

Шахтарськ - якраз один з тих нечисленних випадків, де ситуація гірша ніж в Донецьку. В Донецьку честих дільниць менше половини, в Шахтарську - максимум дві. Не дивно, що Шахтарськ - абсолютний лідер на карті вкидань на виборах 2012.

Є й інші приклади як повальних так і помірних фальсифікацій. Проте на закуску у нас буде щось зовсім незвичне:

Володарський район Донецької області. В 2010-му тут явно були помірні вкидання, а в 2012 ситуація здається покращилась, хоча якісь маніпуляції скоріш за все таки були.

Загалом ж ситуація на селі Донецької області звичайно ж змінилась в сторону фальсифікацій.