Карта поширення мови кримських татар в Україні

Карта інтерактивна, значно зручніше дивитись в повноекранному режимі! Карта містить дані по усіх населених пунктах України, для перегляду зблизьте зум карти. Завантаження карти може зайняти трохи часу.

Перелік усіх карт по мовах в Україні

Перелік карт по виборах 2012 в Україні в розрізі дільниць.

Кримські татари були виселені з батьківщини після Другої Світової Війни радянською владою, їхнє повернення в Україну розпочалося після здобуття нашою державою незалежності. Кримські татари поселились в Україні переважно в Криму та частково на півдні Херсонської області, як наслідок кримськотатарська мова практично ніяк не представлена в більшості регіонів України, а в Криму має дуже широке представлення серед кримських татар. Кримськотатарська мова є однією з офіційних мов в Криму, географія кримськотатарської мови тісно пов'язана з розселенням самих кримських татар - це переважно приміські та сільські райони Криму, у великих містах Криму доля кримських татар значно менша.

Політичні вподобання кримських татар серйозно відрізняються від вподобань слов'янського населення, кримські татари віддає перевагу помаранчевим політичним силам. Ви можете побачити це на карті про парламентські вибори 2012 та інших картах про вибори 2012.

Не забудьте переглянути карту розповсюдження української мови та карту розповсюдження російської мови в Україні.